Odblaski na rower dla dzieci? Bądź widoczny i stylowy na rowerze

Odblaski na rower dla dzieci i dorosłych wcale nie muszą być nudne! Możesz wybierać spośród wielu dostępnych odblasków. Naklejki na ramę, koraliki odblaskowe na szprychy, opaski odblaskowe, specjalne naklejki na kaski a także spraye. Niestety większość odblasków mają stosunkowo małą powierzchnię odbijającą światło, dlatego najlepiej założyć więcej niż jeden odblask, lub taki aby był duży i widoczny.

Marka GLOWLY ma dla Was dodatkową ochronę – jedyne takie odblaskowe koszulki rowerowe. Ręcznie wykonane, duże odblaski zaaplikowane z przodu z i tyłu dbają o widoczność i bezpieczeństwo na rowerze.

t shirt z wilkiem wilk na koszulce srebny wilk na koszulce

Jakie odblaski rowerowe trzeba mieć?

Chyba każdy wie, że rower musi być wyposażony w światła. Ale czy wiesz, w jakie i gdzie powinniśmy je mocować? Rozporządzenie Ministra Transportu z 6 kwietnia 2013 reguluje przepisy drogowe dla rowerzystów. Przepisy drogowe jasno mówią, że rower powinien być wyposażony minimum jedno światło białe lub żółte selektywne z przodu. Ważne jest też aby rower był wyposażony po jednym świetle odblaskowym i pozycyjnym barwy czerwonej z tyłu. Obydwa światła mogą być migające

Rowerzyści, którzy jeżdżą dużo, w trudnych warunkach pogodowych, po drogach zaciemnionych, ulicach szybkiego ruchu muszą być wyposażeni w dobrą odzież sportową, kask i odblaski na rower. Widoczność na drodze to podstawa bezpieczeństwa dlatego im więcej elementów odblaskowych tym lepiej. Każdy rowerzysta ma swoje ulubione akcesoria, jednak odblaski rowerowe to akcesoria obowiązkowe.

Po odblaskowe akcesoria powinno się sięgać przede wszystkim dla własnego bezpieczeństwa i widoczności na drodze. Mając na uwadze, że po zmierzchu, przy ograniczonej widoczności, ubranego na czarno lub inne ciemne kolory pieszego bez odblasków kierowca jest w stanie zauważyć dopiero z ok. 30 m. Nie inaczej jest z rowerzystą! 30 metrów to nie jest odległość, w której kierowca jest w stanie dostrzec pieszego lub rowerzystę w odpowiednim momencie i odpowiednio szybko zareagować. W tej sytuacji nie ma szans, by zahamować i bezpiecznie go ominąć uczestnika ruchu drogowego.

Czy jedno światło wystarczy? Użyj kilku elementów odblaskowych!

Wiele rowerów ma odblaski rowerowe już w podstawowym wyposażeniu, jednak mogą być one niewystarczające. Warto jednak pamiętać, że tył naszego roweru powinien zawierać co najmniej jedno światło pozycyjne barwy czerwonej. Oprócz tego, tam także musimy mieć zainstalowane jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt.

Warto zaopatrzyć się w odblaski duże i widoczne z bardzo daleka – zwłaszcza jeśli jeździmy po szosie, na często uczęszczanych drogach. Na prostej drodze, wystarczy źródło światła samochodu by rowerzysta był widoczny nawet z kilkuset metrów.

Gdzie można kupić odblaski na rower dla dzieci i dorosłych?

Odblaski można kupić w każdym sklepie internetowym i sklepie rowerowym stacjonarnym. W asortymencie dostępne są m.in odblaski na koła rowerowe, jak i elementy które można montować na pedałach czy odblaskowe opaski. Dla tych rowerzystów którzy jeżdżą często w trudnych warunkach, na nieoświetlonych drogach polecamy nasze koszulki rowerowe z elementami odblaskowymi – odblask jest tak duży, że widoczny jest a bardzo daleka dla kierowcy. Warto wiedzieć, jakie elementy wyposażenia roweru są w Polsce obowiązkowe, aby nie tylko uniknąć mandatu, ale przede wszystkim zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Odblaski rowerowe to bezpieczeństwo

W tej chwili posiadamy zarówno sportową odzież kolarską jak i casualową. Mamy nie tylko koszulki rowerowe z odblaskami dla dorosłych, ale przede wszystkim także dla dzieci. W sklepie GLOWLY koszulki odblaskowe dla najmłodszych pojawiły się jako pierwsze by z czasem poszerzyć asortyment o kolejną odzież dla starszych.  Wszystkie ubrania mają ręcznie wykonane odblaski.

Odblaski na rower dla dzieci

Teraz już wiesz jak przygotować rower do nocnej jazdy? Zanim wyruszysz w trasę, sprawdź czy masz wszystkie odblaski na rowerze. A na siebie załóż koszulkę GLOWLY i jedź bezpiecznie po zmroku. Odblaski ratują życie.