Glowly na MINI Sikora Enduro MTB Series w Świeradowie-Zdroju

Glowly na MINI Sikora Enduro MTB Series w Świeradowie-Zdroju! Choć przygodę z rowerami zaczęliśmy już bardzo dawno, to po raz pierwszy startowaliśmy w zawodach Enduro. Jak nam poszło? Zakończyliśmy z niezłym wynikiem!  Koniecznie przeczytajcie!

Jak mówią organizatorzy, po wybuchu pandemii to pierwsze zawody od ponad 1,5 roku. Chyba wszystkim zawodowcom jak i amatorom jazdy na rowerze brakowało rywalizacji bo frekwencja na tegorocznych zawodach była rekordowa!

Punktualnie o godzinie 9:30 zawodnicy wystartowali z miasteczka zawodów przy Domu Zdrojowym w centrum Świeradowa-Zdroju. Wielkie brawa dla organizatorów, bo wszystko szło sprawnie, było nagłośnienie, pełna informacja no i ogrom kibiców!

Trasy – jak czytamy na stronie enduromtbseries.pl – były przygotowane pod przewodnictwem lokalnego ridera, Macieja Bały, konsultowane z Mateuszem Balińskim, zawodnikiem Whyte Racing i pod czujnym okiem Grzegorza Miedzińskiego.
Całość trasy liczyła niespełna 40 km i 1600 metrów przewyższenia. Zawodnicy mieli do przejechania cztery długie, naturalne i niezwykle różnorodne odcinki specjalne. Nasza ekipa – Mateusz i Marek startowała w serii hobby i Mateusz, ku swemu ogromnemu zaskoczeniu zdobył 8 miejsce!

Już wiemy, że szykują się kolejne zawody MINI Sikora Enduro MTB Series w październiku. Zajęte 8 miejsce tylko podkręciło apetyt na więcej, więc z pewnością znowu pojawimy się na trasie.

WYŚCIG DLA NAJMŁODSZYCH

Impreza nie zakończyła się jednak na mecie sobotnich zawodów. Organizator zaplanował też sporo atrakcji dla osób, które przyjechały do Świeradowa na cały weekend, razem z rodziną. Na terenie Hotelu Cottonina został rozegrany m.in. mini-wyścig dla dzieci. W wyścigu wystartował Wojtek w naszej odblaskowej koszulce z dzikiem! 

Jak mu poszło? Jak prawdziwemu dzikowi 🙂 Oczywiście był bardzo dzielny! Dwa upadki na starcie i piękne wyprzedzanie na trasie. Fantastyczna, sportowa postawa, ogrom uśmiechu i pełna satysfakcja. Wszystkie dzieci otrzymały medale i nagrody. A nasz już wisi w gablotce, jako pierwszy ale na pewno nie ostatni!

Dobrze się widzimy – już w październiku na kolejnych zawodach MINI Sikora Enduro MTB Series !