Widoczność na drodze? Załóż odblaski!

W nowoczesnych produktach odblaskowych, która mają zapewnić widoczność na drodze – w tym także naszych jest się widocznym już z odległości 100-150 m, a to daje kierowcom odpowiedni czas na reakcję i może ocalić życie. Ale najważniejsze jest to, że dzięki odblaskom znacząco zwiększa się widoczność ze wszystkich stron- zwłaszcza tam, gdzie krzyżują się drogi lub ulice.

Ograniczona widoczność na drodze? Kiedy warto mieć odblaski?

To oczywiste, że inwestujemy w odblaski kiedy jest jesień i zima. Są to pory roku, w których dobrą widoczność ograniczają deszcz, śnieg i mgły. Szybciej robi się ciemno i nie raz rowerzysta musi zmierzyć się z trasą nocną. Jednak również latem czy wiosną warto zadbać o widoczność. Dni coraz dłuższe zachęcają do całodziennych wycieczek, które nierzadko kończą się wieczorową porą. Aby nic nas na drodze nie zaskoczyło warto mieć na sobie ubranie, które dostrzeże kierowca. Takie ubranie może uratować życie i zdrowie. Zawsze trzeba pamiętać, że to na rowerzystach spoczywa obowiązek zadbania o odpowiednią widoczność nas samych na drodze.

Ubrania Glowly to odzież przeznaczona do takich zadań specjalnych. Duże nadruki odblaskowe z przodu i z tyłu zapewniają bezpieczeństwo zarówno po zmroku jak i w dzień. Wykorzystaliśmy do kolekcji kolorowe, neonowe nadruki lub dzianiny o jaskrawych kolorach. Niezależnie od tego czy jest noc czy dzień jesteś widoczny, a to z pewnością wpływa na twoje bezpieczeństwo.

Zobacz rowerowe ubrania dla dzieci z odblaskami, które zapewnią widoczność na drodze – TUTAJ

Czy wielkość odblasku ma znaczenie przy widoczności? TAK!

Jak dobrać rozmiar? Każdy z nas i naszych dzieci ma odrobinę inne proporcję i rośnie w nieco inny sposób, dodatkowo, rozmiarówki różnych producentów potrafią się różnić między sobą. Dlatego najlepszym sposobem na dobranie rozmiaru, kiedy nie jesteśmy w stanie przymierzyć ciuchów które chcemy kupić, jest zmierzenie ubrań które posiadamy. Wtedy wiemy, że leżą idealnie. Na naszej stronie znajdziesz tabelę z podanymi dokładnymi wymiarami produkowanej przez nas odzieży. Porównaj je z ulubioną koszulką lub bluzą którą posiadasz. Wtedy na pewno nie zawiedziesz się przy odbiorze przesyłki. Zwróć uwagę, że nasze koszulki są nieco dłuższe niż klasyczne. Jeżeli kupujesz nasze ciuchy jako prezent możesz posłużyć się tabelą opisującą dobór ciuchów wg. wzrostu lub wieku.

Śledź nas na Facebook