Bezpieczne dziecko na rowerze to WIDOCZNE dziecko

Czy po zimie odblaski powinniśmy odkładać do szuflady? Jak się okazuje, zwłaszcza w przypadku dzieci, warto używać ich przez cały rok. A zwłaszcza… latem.

W tym artykule znajdziecie odpowiedź dlaczego powstała marka glowly, która tworzy odblaskową odzież dla dzieci na cały rok.

GLOWLY to prawdopodobnie pierwsza taka marka w Polsce, która stawia na bezpieczeństwo całej, rowerowej rodziny. Szyjemy odblaskową odzież rowerową z dużymi, ręcznie wykonanymi odblaskami. Dzięki zastosowanej technologii rowerzyści – mali i duzi – są bezpieczni i widoczni. Ubrania na rower GLOWLY to nie tylko innowacyjne podejście do odblasków. To także komfort i wygoda.

Bezpieczne dziecko na rowerze to widoczne dziecko. 

Polskie Obserwatorium Ruchu Drogowego w Polsce opublikowało dane* (publikacja z lipca 2020) , z których wynika. że to nie zimne pory roku są okresem największych wypadków z udziałem dzieci. Statystki wskazują, że najbardziej młodzież narażona jest na zdarzenia drogowe w czasie letnim i wiosennym. Najwięcej wypadków ma miejsce rano i po południu – kiedy to dzieci idą lub jadą (hulajnoga, rower) i wracają ze szkoły. Statycznie to czerwiec jest miesiącem, w którym dzieci najczęściej ulegają wypadkom drogowym. Dlatego warto ubierać dzieciom jaskrawe kolory, lub odzież z odblaskami – bo one działają także w dzień! Odbijają światło słoneczne lub światła reflektorów. 

Czy Twoje dziecko na rowerze dociera do szkoły? 

Coraz większa samodzielność dzieci, wynikająca z ich rozwoju, sprawia, że wraz z dorastaniem zagrożenie to znacznie rośnie i coraz częściej stają się one narażone na udział w wypadkach drogowych. Najważniejszą rolą w profilaktyce wypadków na drogach jest szerzenie świadomości dotyczącej zasad ruchu. Od najmłodszych lat dzieci powinny wiedzieć, jak zachowywać się na drodze kiedy chcemy przejść na drugą stronę ulicy, do czego służą pasy, pobocze oraz światła.

Warto też zadbać o elementy odblaskowe lub założyć naszą odzież (zobacz kolekcję), która jest kolorowa jednocześnie nadruki są bardzo dużymi odblaskami, również kolorowymi!. Dzisiejsze przepisy nakazują jeżdżenie z zapalonymi światłami więc jest większa szansa, że dziecko zostanie już z daleka zauważone przez kierowcę.

Co mówią przepisy ruchu drogowego? Z dzieckiem na rowerze jeździmy po chodniku

Najważniejszą informacją jest to, że do 10 tego roku życia, dziecko ma prawo do poruszania się po chodnikach i ścieżkach (nie rowerowych), a jeśli ich nie ma – to na poboczu drogi lub lewą stroną jezdni. Istotne jest również, że maluch do siódmego roku życia nie może samodzielnie jeździć po ulicy, ale mogą być przewożone w foteliku lub specjalnej przyczepce rowerowej. Oczywiście mogą także korzystać ze ścieżki rowerowej (drogi specjalnie oznaczonej). Najważniejsze jest jedna to aby uczulić każde dziecko, że zawsze przy przejeżdżaniu po pasach trzeba zejść z roweru.

Przepisy ruchu drogowego to podstawa. Bezpieczne dziecko na rowerze to szczęśliwe dziecko

odblaskowa koszulka fioletowa z RYSIEM 

Dzieci lubią zabawę i aktywne spędzanie czasu a im są starsze tym coraz dalsze planują wycieczki – rowerowe, czy na pobliski skate park. To naturalne, że wciąż próbują nowych zabaw i sportów a my dorośli powinniśmy wspierać je w rozwoju fizycznym. Nie zawsze jednak młodzież i dzieci są świadome zagrożeń, które mogą czyhać na drodze. Nie zawsze zabiorą ze sobą plecak, do którego przypięliśmy odblask, albo zapomną wziąć ze sobą latarkę czołową mimo, że zaplanowały powrót późnym wieczorem. Właśnie z myślą o bezpieczeństwie dziecka w takich sytuacjach powstała marka glowly – wygodna, zgodna z najnowszymi trendami i na której wszystkie nadruki są odblaskami. Na co dzień, nasze ubrania wyglądają jak zwykła odzież, a to prawdziwa tarcza ochronna!

Ręcznie tworzone odblaski

Odblaski dla dzieci
odblaskowe bluzy glowly

Odblaski na naszej odzieży to praca ręczna. Bezkompromisowo podchodzimy do kwestii bezpieczeństwa i widoczności dzieci po zmroku i w dzień. Bezpieczne dziecko to nasza misja. Nie idziemy na skróty i nie szukamy półśrodków. Od początku zależało nam na tym, aby stworzyć możliwie duże nadruki odblaskowe i takie które będą jednocześnie trwałe. Aby jednak tego dokonać nie mogliśmy tego zrobić masową produkcją – każdy bowiem odblask to zwierzak złożony z kilkudziesięciu małych elementów, oddalonych od siebie o kilka milimetrów. Każda zatem aplikacja wymaga ręcznego i precyzyjnego obrania i nałożenia na każda sztukę odzieży.

Jeśli chcesz zobaczyć jakie produkty mamy w ofercie, koniecznie zajrzyj do naszego sklepu. Kolekcja 2021 to ubrania

polska marka odzieżowa
koszulka z odblaskowym DZIKIEM

odblaskowe z motywami zwierzęcymi dzikiem, rysiem, ćmą i sową. Wszystkie modele dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych.

HIT! Bezpieczne dziecko na rowerze w kolorowych odblaskach!

Jesteśmy prawdopodobnie pierwszą i jedyną polską marką, która stosuje kolorowe odblaski w swojej kolekcji ubrań. Aby dowiedzieć się więcej o tym czym różni się odblask kolorowy od standardowego i który będzie najbardziej odpowiedni dla Twojego dziecka – przeczytaj ten artykuł.

Polska marka odzieżowa

kolorowa odzież odblaskowa od glowly

Szyjemy w Polsce w 100procentach z polskich materiałów. Wszystkie nasze dzianiny posiadają certyfikaty. Zależy nam na jakości, dlatego wybór padł na wysokogatunkowe bawełny, które wytrzymują wiele prań, nie blakną i na długo zachowują swoje właściwości. A ponieważ odblaski tworzymy z trwałej folii flex jest to odzież wysokiej jakości i spokojnie może zostać przekazana dalszym pokoleniom. Glowly = bezpieczne dziecko. W naszym przypadku to bezpieczeństwo jest podwójne. Stosujemy wyłącznie bezpieczne materiały ze sprawdzonego źródła, a dodatkowo dbamy o widoczność.

 

Bezpieczne dziecko. FAKTY:

  1. Najwięcej zabitych i rannych dzieci i młodzieży jest w grupie pasażerów samochodów, a następnie pieszych.
  2. Do największej liczby wypadków z udziałem dzieci i młodzieży dochodzi: w miesiącach letnich, szczególnie w czerwcu, w godzinach rannych i wczesnopopołudniowych, w drodze do i ze szkoły.
  3. Każdego dnia w krajach Unii Europejskiej średnio trzydzieścioro dzieci (0-14 lat) odnosi ciężkie obrażenia, a co drugi dzień trójka traci życie w wypadkach drogowych.
  4. W ciągu dekady 2009-2018 blisko 7 tys. dzieci zmarło w wyniku obrażeń odniesionych w wypadkach na drogach całej UE.